Reklama

Artykuł

Instagram: 5 sposobów, aby znaleźć nowe interesujące osoby

Maria Baeta

Opublikowany

Instagram nie pozwala w łatwy sposób na odnajdywanie innych osób o podobnych zainteresowaniach. Znamy jednak sztuczki, które na to pozwalają i dostarczają przy okazji wiele zabawy.

Społecznościowy serwis fotograficzny Instagram dostępny na Androida, iOS-a oraz Windows Phone’a posiada ogromną liczbę użytkowników. Zlokalizowanie osób, które chcielibyśmy obserwować, jest trudne. Nie ma tu tylu opcji co na Facebooku czy Twitterze.

Instagram: 5 sposobów, aby znaleźć nowe interesujące osoby

Dziś prezentujemy sztuczki, które to zadanie ułatwią. Część z nich wykorzystuje natywną aplikację Instagram, inne wymagają instalacji aplikacji zewnętrznych.

Dowiedz się więcej o obserwujących

Na Instagramie, choć posiadamy listę osób nas obserwujących, trudno jest dowiedzieć się o nich coś więcej. Na głównym ekranie mamy tylko nick i zdjęcie. Dodatkowe informacje o profilu są mocno ukryte.

Istnieje jednak serwis Friend or Follow. Po zalogowaniu się do niego naszymi danymi z Instagrama aplikacja automatycznie wyświetli listę obserwowanych osób i podzieli ich na zwykłych obserwujących oraz znajomych.

W serwisie Friend or Follow wystarczy, że przytrzymamy mysz na zdjęciu użytkownika, a otrzymamy wszystkie podstawowe o nim informacje, a gdy klikniemy zdjęcie, dostajemy więcej informacji o jego profilu.

Wyszukiwanie po hashtagach

Być może osoby obserwujące dotarły do was po hashtagu. Można zrobić to samo i odnaleźć nowych użytkowników po naszych zainteresowaniach. Istnieją na to dwa sposoby. Możemy skorzystać z aplikacji instagram lub znacznie wygodniejszej aplikacji zewnętrznej.

W pierwszy przypadku po prostu korzystamy z wyszukiwania tagów i oglądamy zdjęcia innych osób, które użyły danego hashtaga. Następnie możemy zajrzeć na ich profil i zacząć go obserwować.

My polecamy jednak drugą opcję przy wykorzystaniu zewnętrznej aplikacji jak na przykład Iconosquare (dawniej Statigram). Monitoruje ona wiele aspektów Instagrama. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pożądany hashtag, a otrzymamy odpowiednie wyniki.

Dla przykładu wyszukaliśmy #homemadebakery. W obu przypadkach wyniki są takie same, ale o wiele wygodniejsze jest przeglądanie użytkowników przy wykorzystaniu Iconosquare.

Znajdź podobnych użytkowników

Instagram niedawno wprowadził opcję, która po dodaniu do obserwowania jednej osoby proponuje 3 inne o podobnym profilu.

Minusem tego rozwiązania jest fakt, że pojawia się to tylko czasami. Zamiast liczyć na propozycje Instagrama znów możemy skorzystać z Iconosqare. Ten również znajdzie osoby o podobnym profilu.

Inną opcją jest korzystanie z opcji Przeglądaj Instagram. Pozwala ona obejrzeć sporo ciekawych zdjęć, ale jest dość chaotyczna i nie ułatwia wygodnego odnajdywania ciekawych osób.

Znajdź użytkowników w pobliżu

Jeśli oprócz podobnych zainteresowań chcecie obserwować użytkowników w pobliży, to istnieją aplikacje, które pozwalają odnaleźć osoby na podstawie lokalizacji zrobionych zdjęć. Polecamy Instamap.

Instamap dla Androida pokazuje, jakie zdjęcia zostały opublikowane w naszej okolicy. To dobry sposób nie tylko na poznanie nowych użytkowników, ale także na zdobycie informacji o wydarzeniach w naszym mieście.

Niestety Instamap nie jest dostępny na iOS-a. Na szczęście Pixifly oferuje podobną funkcjonalność.

Lub po prostu pytaj i szukaj!

Nie możesz znaleźć kogoś na Instagramie? Nikt raczej nie trzyma tam konta w tajemnicy, dlatego zapytaj znajomych. Jeśli mowa o kimś sławnym, to sprawdź jego oficjalną stronę lub profil na Facebooku. Powinny być tam odnośniki do konta na Instagrama.

Zobacz też:

Wszystko o Instagram
Vine kontra Instagram, który lepszy do nagrywania krótkich filmów?

Pobierz swoje zdjęcia z Instagrama dzięki Free Instagram Downloader